RMF FM Kraków

Zgłoszenie do artykułu: RMF FM Kraków

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

RMF FM Kraków

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.rmf.fm/

Adres stacjonarny:

al. Waszyngtona 1, 30-204 Kraków

Informacje

RMF FM (Radio Muzyka Fakty, pierwotnie: Radio Małopolska Fun) – pierwsza polska prywatna stacja radiowa z siedzibą w Krakowie.

RMF FM należy do Grupy RMF.

W połowie lat 90. XX w. zaczęły pojawiać się na rynku muzycznym składanki przebojów znanych z anteny RMF FM, „Inwazja Mocy”, „Planetarium”, „Hop-Bęc”, a następnie „RMF FM Najlepsza Muzyka”, „RMF FM Muzyka Najlepsza pod Słońcem”. W 2003 r. ukazuje się składanka „RMF FM – Moja i Twoja Muzyka” z polskimi wersjami zagranicznych przebojów.

Logo RMF FM pojawia się też na płytach polskich i zagranicznych wykonawców, których utwory pojawiają się na antenie radia.

Największe gwiazdy pojawiały się również na koncertach organizowanych przez RMF FM w ramach Inwazji Mocy i późniejszych akcji promocyjnych. W ramach darmowych koncertów w całej Polsce wystąpili m.in. Budka Suflera, Dżem, O.N.A, Lady Pank, T.Love, Hey, Perfect, Kayah, Joe Cocker, Pet Shop Boys, Texas, Alphaville i Scorpions.

W 1996 r. RMF FM współorganizował koncert Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie, a także patronował m.in. koncertom Tiny Turner, U2, The Rolling Stones, Madonny, The Police, Boba Dylana, Red Hot Chilli Peppers, Depeche Mode czy Nelly Furtado[1].

Bibliografia

1. 

http://20lat.rmf.fm
Portal RMF FM [odczyt: 10.07.2016].