Repulse Records

Zgłoszenie do artykułu: Repulse Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Repulse Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.xtreemmusic.com/

Informacje

Hiszpańska wytwórnia muzyczna, wydająca albumy grup muzycznych wykonujących szeroko pojęty heavy metal.

Powstała w 1994 r., z inicjatywy Dave’a Rottena, wokalisty Avulsed, który w latach 1990–1994 prowadził także wytwórnię Drowned Productions. Repulse zakończyła działalność w sierpniu 2002 r. z powodu nieporozumień między wspólnikami oraz słabych wyników finansowych.

Spuściznę tej wytwórni przejęła wytwórnia Xtreem Music, założona 2001 r. przez Dave Rotten. Wytwórnia specjalizuje się w death metalu, wydaje także zespoły wykonujące black metal i thrash metal[1].

Bibliografia

1. 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Repulse_Records
Wikipedia, wolna encyklopedia [odczyt: 14.04.2017].