Supraphon

Zgłoszenie do artykułu: Supraphon

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Supraphon

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Informacje

Czeska wytwórnia (dawniej Czechosłowacka) działająca od 1932 r. Specjalizująca się głównie w muzyce klasycznej, ale ma również bogaty katalog muzyki pop, jazz, ludowej oraz słowa mówionego.

W latach powojennych wytwórnia produkowała krajowe albumy na eksport przyczyniając się do rozpowszechnienia czeskiej muzyki klasycznej z lat 30. i 40. XX w.

W następnych latach, Supraphon stała się firmą eksportową (1949 r.), firmą produkcyjną (Supraphon Record Manufacturing 1961 r.), niezależnym wydawcą (Supraphon n.p. 1969 r.). Wytwórnia zyskała renomę wśród firm fonograficznych nie tylko w Europie, ale też na świecie, dzięki bardzo dobrej jakości wydawanych albumów.

Obecnie jest spółką akcyjną, której aktywa obejmują archiwum nagrań, uznane za narodowy zabytek kultury. Nadal nawiązuje do tradycji wydając współczesnych artystów muzyki klasycznej, jak i cyfrowo zremasterowane reedycje nagrań historycznych, ukazujące się w takich seriach Supraphona, jak: Ančerl Gold, Talich Special Edition[1].

Bibliografia

1. 

http://www.supraphon.com/
Strona internetowa Supraphon [odczyt: 11.07.2016].