Teddy Records

Zgłoszenie do artykułu: Teddy Records

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Teddy Records

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.teddyrecords.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Nowowiejska 2, 26-200 Końskie

Informacje

Wytwórnia swoją działalność wydawniczą rozpoczęła w 2008 r. tytułem „Niezapomniane Gwiazdy Wytwórni Mewa”.

Założeniem i naczelnym celem firmy jest uchronić od zapomnienia stare, wydawane jeszcze na szelakowych, potem winylowych nośnikach utwory muzyczne.

Wytwórnia głównie zajmuje się kompleksowym remasteringiem to jest niwelowaniem zaszumień, eliminowaniem trzasków i ogólnym poprawianiem jakości dźwięku często zniszczonych płyt.

Wytwórnia głównie zajmuje się muzyką powstałą w latach 40-tych, 50-tych i 60-tych XX w.

Największe gwiazdy to między innymi: Wera Gran, Hanka Ordonówna, Marta Mirska, Janusz Gniatkowski.

Firma wydaje płyty kompaktowe w różnych seriach, między innymi:

– Muzyka Wspomnień,

– Muzyczne Sentymenty (seria składankowa),

– Superstars Collection (największe światowe gwiazdy),

– Seria Classics,

– Seria Muzyczne Portrety[1].

Bibliografia

1. 

http://www.teddyrecords.pl/.
Strona internetowa firmy Teddy Records [odczyt: 23.04.2017].