Warner Music Poland

Zgłoszenie do artykułu: Warner Music Poland

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Warner Music Poland

Typ wydawcy:

wydawnictwo

Adres internetowy:

http://www.warnermusic.pl/

Adres stacjonarny:

ul. Osmańska 11, 02-823 Warszawa

Informacje

Polska wytwórnia muzyczna, oddział Warner Music Group. Pojawiła się w Polsce w połowie lat 90. XX w., po przejęciu działającej od 1983 r. firmy fonograficznej z udziałem kapitału zagranicznego – Polton. Szefował jej znany z radia i telewizji dziennikarz muzyczny, wielki specjalista od muzyki bluesowej, Jan Chojnacki.

W 2014 r. wytwórnia Warner Music Poland wchłonęła firmę Parlophone Music Poland Sp. z o.o., w związku ze sprzedażą Parlophone Records Ltd. koncernowi Warner Music Group przez Universal Music Group.

Katalog Warner Music Poland obejmują także prawa do nagrań wytwórni EMI Music Poland, która w 2013 r. została przekształcona w Parlophone Music Poland.

WMP prowadzi w Polsce dystrybucję płyt wydanych przez wytwórnie należące do koncernu Warner Music Group, a także niezależnych firm takich jak: Nuclear Blast, 4everMUSIC czy Golec Fabryka[2].

Bibliografia

1. 

http://www.warnermusic.pl/
Strona internetowa Warner Music Poland [odczyt: 06.03.2017].

2. 

http://pl.wikipedia.org/wiki/
Hasło „Warner Music Poland” w Wikipedii, wolnej encyklopedii [odczyt: 06.03.2017].