Zgłoszenie do artykułu: Cochise

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

Cochise

Data powstania:

2004

Informacje

Zespół założony w 2004 r. w Białymstoku, grający muzykę będącą połączeniem rocka, metalu i grunge’u. Debiutanckie demo o tytule „9” ukazało się w 2005 r. Także w tym samym roku Cochise został laureatem białostockiego festiwalu Rockfest. Ich pierwszym pełnowymiarowym albumem jest „Still Alive” z 2010 r. Nagrali także cover utworu Danziga „Lick the blood off my hands”, który znalazł się na albumie kompilacyjnym „Dark side of the blues – Tribute to Danzig” wydanym w 2010 r. przez Black Fox Records. W 2012 r. światło dzienne ujrzała kolejna płyta – „Back to Beginning”, wydana przez Mystic Production. Następnie zespół podjął współpracę z Metal Mind Productions, czego efektem były kolejne dwa albumy: „118” z 2014 r. i „The Sun Also Rises For Unicorns” z 2015. Członkowie zespołu od początku istnienia traktują go jako odskocznię od codziennej pracy, muzyka nie jest ich głównym źródłem zarobku[1].

Bibliografia

1. 

http://www.stillalive.cochise.pl.
Oficjalna strona internetowa zespołu Cochise [odczyt: 03.04.2016].