TZN Xenna

Zgłoszenie do artykułu: TZN Xenna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwa:

TZN Xenna

Data powstania:

1981

Informacje

Jeden z najstarszych polskich zespołów punkrockowych. Kapela powstała z inicjatywy Krzysztofa Chojnackiego w 1981 roku w Warszawie. Działała do 1987 roku, po czym została zawieszona. Ponowna reaktywacja zespołu nastąpiła w 2011 r., kiedy to muzycy zaprezentowali się na popularnym dla tego gatunku festiwalu Rock Na Bagnie w Strękowej Górze. Obecnie TZN Xenna tworzą: Krzysztof „Zygzak” Chojnacki - wokal, Dariusz „Dynia” Dynowski - perkusja, Wojtek „Tele Kesur” Rusak - gitara, Krzysztof „Panek” Pankiewicz - gitara basowa. Grupa ma na koncie trzy wydawnictwa studyjne: Ciemny pokój (1995), Dziewczyny w pogo (2012), CZART PRLU (2013). Najpopularniejsze utwory TZN Xenna to: Dzieci z brudnej ulicy, Dziewczyny w pogo, Ciemny pokój, Ścierwo, Kałasznikow[1].

Bibliografia

1. 

https://www.ebilet.pl/artysta/tzn-xenna
Strona internetowa www.ebilet.pl [odczyt: 29.01.2023].