Zgłoszenie do artykułu: Afryka

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Afryka

Wykonwca wg wydawcy:

Lombard Group

Data wydania:

1994

Wydawca:

Koch International

Numer katalogowy:

233846-2

Nośnik:

CD

Czas trwania:

41:25

Data nagrania:

1994

Miejsce nagrania:

Studio Polskiego Radia „Giełda” w Poznaniu

Infomacje

W 1994 r. po trzech latach nieobecności Lombardu na scenach, Grzegorz Stróżniak zebrał kilku muzyków i kontynuował działalność estradową pod nazwą Lombard Group. W lutym grupa wystąpiła na żywo dla słuchaczy Radia Merkury z Poznania. Efektem było wydanie płyty. Oprócz dobrze znanych przebojów w nowych aranżacjach, znalazło się tam kilka utworów premierowych. Grupa kontynuowała działalność do 1997 r. dając dużo koncertów w kraju a także w USA, Kandzie i Rosji[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

http://musicblog-piotrk.blogspot.com/
To, co mi gra czyli muzyczny blog Piotra K. [odczyt: 25.06.2014].

3. 

http://www.archiwumrocka.art.pl/
Strona internetowa Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 11.02.2015].