Animisiewasz Startt

Zgłoszenie do artykułu: Animisiewasz Startt

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Animisiewasz Startt

Nazwisko:

Grochot, Maciej

Informacje

Pseudonim wyraża jego dystans wobec spotykanych często anglojęzycznych pseudonimów polskich DJ-ów, jak również dystans wobec samego DJ-ingu, który traktuje raczej z przymrużeniem oka niż z nabożeństwem. Gra muzykę, która mieści się w konwencji takich gatunków muzyki klubowej, jak: nu jazz, deep house i broken beats z elementami latin, disco, muzyki funk i dubu. Promuje muzykę, która w Krakowie spotykana jest rzadko. Przykładem mogą być nagrania takich wykonawców, jak: Madrid de los Austrias, Russ Gabriel, ZKA4T (Czechy), Nuspirit Helsinki i Masters At Work.

Zaczynał od gry w formacji Schab Smak Skład. Jako DJ zadebiutował w lipcu 1999 r. imprezą w Teatrze Bückleina, gdzie wystąpił z Janem Chołoniewskim jako Kolektyw Lukrecja. W ramach Kolektywu działał do 2001 r., grając muzykę eksperymentalną, drill & bass i muzykę współczesną (m.in. support przed Kasią Nosowską – Miasto Krakoff, 2000 r.).

Rozkręcał imprezy w wielu krakowskich klubach, na czele z Miastem Krakoff, Strefą 22, Chatą (półroczna rezydentura), Peweksem, Ministerstwem i Roentgenem. Od początku istnienia klubu – wraz z DJ-em Shivą – jest rezydentem Prozaka. Od 2. połowy 2003 r. należy do formacji Ucholudki, w skład której wchodzą również: wokalista JazzyDave i DJ „Zanx”. Nagrał kilka nieoficjalnych mixtape’ów[1].

Bibliografia