Bielska, Regina

Zgłoszenie do artykułu: Bielska, Regina

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Bielska, Regina

Data urodzenia:

1928

Miejsce urodzenia:

Wilno

Data śmierci:

13 listopada 2018

Informacje

Zadebiutowała jako piosenkarka w Grand Hotelu w Sopocie. Podczas jednego z występów zainteresował się nią Jan Cajmer. Znana głównie jako solistka zespołu Albatros. Do jej największych hitów zalicza się takie piosenki jak: Szeptem, Żyje się raz, Liliowy wrzos, Czarny Orfeusz, Samotny dom oraz nieśmiertelny singel Pięciu chłopców z Pięciu chłopców z Albatrosa.

Śpiewała także w Polskim Radiu, często gościła również w TVP Łódź i Katowice. Wydała cztery minialbumy. Koncertowała na całym świecie.

W 2013 r. uhonorowana została nagrodą Związku Artystów Scen Polskich dla seniorów pomorskiego teatru[1].

Bibliografia