Pseudonim: |
Dokuro |
Nazwisko: |
Gorczyca, Michał |
Jako DJ występuje od 1996 r., prezentując połamane rytmy jungle, drum’n’bass, breakbeat, ragga i 2 step. Znany jest z regularnych imprez w takich krakowskich klubach, jak: Metro, Miasto Krakoff, Peweks, Pod Jemiołą, Roentgen, Strefa 22 i wielu innych. Zagrał kilkadziesiąt imprez w Polsce (m.in.: warszawska Muza, sopocki Sfinks, katowicki Inkubator) i za granicą. Wystąpił m.in. na Festiwalu Jazzowym „Jazz Jamboree” (Piekarnia, 2000 r.), z DJ-em „Assaultem” z Detroit (Miasto Krakoff, 2001 r.) oraz w cyklu imprez Funk Fu (Poznań, Wrocław, Łódź) w 2002 r.
Związany jest z formacjami klubowymi: Kinetic Formation i THC Underground. Od 2000 r. jest członkiem producenckiego duetu, który tworzy wraz z „MK Feverem” – czołowym DJ-em polskiej sceny klubowej. W dorobku mają remiksy utworów takich artystów, jak: „Bolec”, Kaliber 44, Matt_Kowalsky, Red i Sonic Trip. DJ „Dokuro” jest autorem i współautorem utworów: Miasta w chmurach (na płycie Reda), Who’s da Badman (na składance Funk Fu vol. 01), DNB RMX (płyta Capoeira, wydanie SP Records), Positivity (wydanie House Of Colours) i True Step (na singlu Matta Kovalsky’ego).
Oprócz działalności klubowej bierze aktywny udział w przedsięwzięciach multimedialnych. Jest współzałożycielem stowarzyszenia Commbo, którego celem jest propagowanie kultury audiowizualnej. Towarzyszył Marcie Deskur w jej projektach artystycznych, grając m.in. na wernisażach w Bunkrze Sztuki (Kraków), Centrum Sztuki Współczesnej „Łaźnia” (Gdańsk), Instytucie Polskim (Lipsk) i w Kunstlerhaus Bethanien (Berlin). Jesienią 2002 r. uczestniczył w warsztatach Klausa Schmicklera, organizowanych przez Goethe Institut w Krakowie, których efektem było nagranie utworu i jego prezentacja w krakowskim Bunkrze Sztuki.
Jako kompozytor jest autorem
– czołówki Krakowskiego Festiwalu Filmowego,
– czołówki Festiwalu Filmowego „Etiuda”,
– muzyki do internetowego projektu pt. Musical Instrument,
– ścieżki dźwiękowej do etiud filmowych – Tempo Malwiny Antoniszczak i Self Service Karoliny Kowalskiej,
– dźwiękowej towarzyszącej wystawie zatytułowanej „Chiny” Jakuba de Barbaro.
Na koncie ma również podkłady muzyczne do reklam telewizyjnych, radiowych i filmów animowanych[1].