Felix, Stanisław

Zgłoszenie do artykułu: Felix, Stanisław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Felix, Stanisław

Pseudonim:

Dr Ań

Dr Unic

Ef-Ef

Efel

Stanfel

Data śmierci:

Dokładna data nie jest znana – podczas II wojny światowej.

Miejsce śmierci:

prawdopodobnie getto warszawskie lub jeden z hitlerowskich obozów zagłady

Informacje

Autor tekstów. Dziennikarz warszawski, związany z tzw. „Domem Prasy”. Autor felietonów dla „Cyrulika Warszawskiego”, monologów dla Władysława Waltera, piosenek, tekstów kabaretowych i rewiowych, m.in. dla teatru „Wielka Rewia”. Był popularnym satyrykiem, używał kilku pseudonimów. Był autorem piosenek do operetki Miłość i złoto Józefa Haftmana[1].

Bibliografia