Groniec, Katarzyna

Zgłoszenie do artykułu: Groniec, Katarzyna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Groniec, Katarzyna

Data urodzenia:

22 lutego 1972

Miejsce urodzenia:

Zabrze

Informacje

Piosenkarka i aktorka, także autorka tekstów. Debiutowała na scenie muzycznej w roli Anki w musicalu Metro w teatrze Buffo. Tam także brała udział w spektaklach muzycznych Janusza Józefowicza: Do grającej szafy grosik wrzuć, Grosik 2, Nie opuszczaj mnie, Tyle miłości, Elvis Presley, Obok nas, Przeżyj to sam, Niedziela na głównym i z własnym recitalem Katarzyna Groniec – koncert. Wystąpiła w spektaklu Co nam zostało z naszej miłości (reż. Romuald Szejd), w przedstawieniu o Edith Piaf Trzy razy Piaf (reż. Artur Barciś), w teatrze TV Wieczory i poranki (reż. Krzysztof Babicki) i w filmie Wrota Europy (reż. Jerzy Wójcik). Na recitalach prezentuje także piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk, Marleny Dietrich, Bertolda BrechtaKurta Weilla.

Jest laureatką:

– nagrody głównej na Festiwalu Młodych Talentów w Poznaniu w 1988 r.,

– Grand Prix i nagrody dziennikarzy na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 1997 r.,

– nagrody Indywidualność Roku 1997 r.,

– nagrody im. Aleksandra Bardiniego na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2008 r[1].

Bibliografia