Zgłoszenie do artykułu: Gruber

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Gruber

Informacje

Przygodę z hip-hopem rozpoczął od założenia wspólnie z „Kaserem” składu graffiti o nazwie MR (1997 r.). Z czasem zainteresował się rymowaniem, czego efektem było stworzenie składu Max Relax (1998 r.), w którym rapowali także „Kon” i „Teos”. W 2001 r. przekształcili nazwę zespołu, dodając do niej element nawiązujący do nowego składu związanego z graffiti. Tak powstało MR UHA.

Pod koniec 2002 r. „Gruber” nagrał nielegal pt. Max Relax. Uwagę zwróciły takie utwory, jak tytułowy Max Relax, a także – Każdy ma swoje osiedleMusisz dać coś z siebie. Na płycie znalazły się produkcje „Aury” (KA) i „Szwagra”. Obok „Grubera” rymował też „Teos” (Smalec) i „Beton” (KDC).

Na początku 2003 r. wspólnie z „Aurą” wydał nielegal pt. To wpada w ucho (m.in.: Rap jest jak, O co chodzi, „Dziś jest”) z gościnnym udziałem „DeZeta” (KA). W połowie 2003 r. „Gruber” nagrał wraz z „Sabotem” utwór pt. Doceniacie po utracie, który zapoczątkował ich współpracę. Na początku 2004 r. wydali (jako duet Wysokilot) wspólny nielegal, na którym gościnnie wystąpili: „Papaj”„Klint” (obaj DSN), Maciej Kadra (Jasło), „Normano” (ZPTU z Tarnowa) i „Kafu” (DRIM). W połowie 2004 r. „Gruber” i „Sabot”, wspólnie z  „Tobim” (Intoksynator) i „Titem”, nagrali płytę pt. Prototyp. Trzeba dodać, że „Gruber” i „Sabot” znani są ze swojego zamiłowania do freestyle’u. Odnoszą w nim duże sukcesy, co plasuje ich w ścisłej czołówce krakowskiego podziemia[1].

Bibliografia