Hanusz, Karol

Zgłoszenie do artykułu: Hanusz, Karol

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Hanusz, Karol

Data urodzenia:

1894

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

1965

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Piosenkarz. Debiutował w 1911 r. w Sosnowcu. Początkowo grał na prowincji. Od 1916 r. występował w Warszawie, kolejno w teatrach: „Miraż”, „Chochoł”, „Sfinks”, „Czarny Kot”, „Qui pro Quo”, „Perskie Oko”, „Morskie Oko”, „Cyrulik Warszawski”, „Ateneum”. Począwszy od około 1910 r. dokonywał nagrań płytowych. Należał do grona wybitnych artystów estrady, był jednym z pierwszych polskich gwiazdorów kabaretowych. W 1964 r. obchodził jubileusz 55-lecia pracy artystycznej. Był uosobieniem stylu polskiego kabaretu pierwszych lat jego istnienia[1].

Bibliografia