Jachimek, Szymon

Zgłoszenie do artykułu: Jachimek, Szymon

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Jachimek, Szymon

Data urodzenia:

20 września 1982

Miejsce urodzenia:

Gdynia

Informacje

Aktor, artysta kabaretowy. Młodszy brat satyryka Tomasz Jachimka. Z wykształcenia jest socjologiem. Przez wiele lat związany był z kabaretem Limo, a także z grupą teatralną Muflasz, grupą teatralną Pracownia Prowincja i teatrem Wybrzeżak w Gdańsku. Współzałożyciel i członek grupy improwizacji teatralno-kabaretowych W Gorącej Wodzie Kompani. 9 stycznia 2008 r. zadebiutował jako felietonista w portalu Onet.pl w dziale Rozrywka[1].

Kabaret Limo stworzył w 2011 r. na potrzeby internetowego filmiku parodiującego zespół nurtu polskiej muzyki tanecznej (disco polo) fikcyjną postać Mariusha, w którego rolę wcielił się Szymon Jachimek. W październiku 2014 r., pod pseudonimem Mariush, zadebiutował na polskiej scenie muzycznej i wydał album Usta Pełne Marzeń, nagrany w stylu pastiszu muzyki disco polo[2].

Bibliografia

1. 

Kozłowska, Agnieszka.
Archiwum prywatne.

2. 

http://discoportal.info/2014/10/01/debiut-disco-polo-mariush/.
Strona internetowa Discoportal.pl [odczyt: 19.08.2019].