Jaros, Jarosław

Zgłoszenie do artykułu: Jaros, Jarosław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Jaros, Jarosław

Data urodzenia:

2 stycznia 1978

Miejsce urodzenia:

Zgorzelec

Informacje

Współtwórca kabaretu Grzegorz Halama Oklasky. Występuje również solo z autorskim recitalem Chyba piosenki. Pisze i komponuje.

Początek jego działalności artystycznej przypada na połowę lat dziewięćdziesiątych. Była to tak zwana „poezja śpiewana” i piosenka turystyczna. Jednak zamiłowanie do kabaretu zaskutkowało rozpoczęciem pracy na scenie i estradzie. W latach 1998–2003 był członkiem Kabaretu Słuchajcie, którego był założycielem, liderem, managerem, autorem i aktorem. Pojawiał się w programach telewizyjnych (TVP1, TVP2, POLSAT, Comedy Central, HBO) i radiowych (przede wszystkim w Polskim Radiu „Trójka”, gdzie przez 9 lat nagrywał audycje).

Współpraca z Grzegorzem Halamą rozpoczęła się w 2001 r., od 2003 występują razem na scenie. W programie Humor i papierosy Jaros prowadził wywiad z panem Józkiem. W kolejnych programach: Wygłupy przez duże W, Żule i bandzioryJestem ochroniarzem jest już pełnoprawnym członkiem zespołu. Oprócz wspólnych występów z Grzegorzem Halamą ma za sobą cykliczny program dla telewizji Polsat O rety! Kabarety![1].

Bibliografia

1. 

http://www.jaros.pl/
Strona internetowa Jarosława Jarosa [odczyt: 10.12.2018].

2. 

Kozłowska, Agnieszka