Jaszkowska, Jolanta

Zgłoszenie do artykułu: Jaszkowska, Jolanta

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Jaszkowska, Jolanta

Data urodzenia:

19 lutego 1957

Miejsce urodzenia:

Szczecin

Informacje

Piosenkarka. Ukończyła szczecińską Podstawową Szkołę Muzyczną w klasie skrzypiec oraz Średnią Szkołę Muzyczną w klasie wokalistyki operowej. W czasie nauki w szkole średniej współpracowała z Teatrem Muzycznym w Szczecinie. Śpiewała także w grupach wokalnych Hajduczki, Telegram, w czechosłowackim zespole Pavel Liszka i Jižinky oraz w George Lange Set, z którym występowała w klubach Szwecji, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Szwajcarii, USA i na Bliskim Wschodzie.

W kraju zadebiutowała w 1988 r. na I Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu, gdzie zdobyła II nagrodę. W tym samym roku dokonała pierwszych nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia. W 1989 r. piosenka pt. Każdy swego pana ma w jej interpretacji zwyciężyła w koncercie telewizyjnym Od Opola do Opola. Reprezentowała polską piosenkę na festiwalach w Moskwie, Witebsku i Ałma Acie. Śpiewała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, Międzynarodowym Festiwalu Piosenki w Sopocie oraz na koncertach dla Polonii w USA. Nagrała tam także debiutancki CD Jolanta Jaszkowska: Chcę kochać, pragnąć, chcę żyć...[1].

Bibliografia