Jaworski, Michał

Zgłoszenie do artykułu: Jaworski, Michał

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Jaworski, Michał

Data urodzenia:

2 września 1902

Data śmierci:

19 września 1939

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Kompozytor. W okresie międzywojennym był pracownikiem Działu Muzycznego Polskiego Radia, kierownikiem działu muzyki lekkiej, zaś od 1938 r. kierownikiem muzycznym II programu Polskiego Radia (Warszawa II). Skomponował wiele piosenek na wysokim poziomie, nagrywanych na płyty, wykonywanych przez Małą Orkiestrę Polskiego Radia itd. Komponował też muzykę filmową (Płomienne serca), ludową, wojskową, piosenki żołnierskie. Był współpracownikiem i doradcą artystycznym wytwórni płyt „Odeon”[1].

Bibliografia