Jędrzejak, Jacek

Zgłoszenie do artykułu: Jędrzejak, Jacek

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Jędrzejak, Jacek

Pseudonim:

Dżej Dżej

Data urodzenia:

22 sierpnia 1963

Miejsce urodzenia:

Ostrów Wielkopolski

Informacje

Kompozytor, gitarzysta basowy, wokalista. Absolwent filologii polskiej na Uniwersytecie Łódzkim – magisterium w 1989 r. z polskiej powieści kryminalnej. W 1978 r. założył swój pierwszy zespół Współczynnik Inteligencji, a w 1984 r. współtworzył grupę Rokosz, czyli czołową w latach 80-tych formację reggae. Zespół ten w 1985 r. został laureatem festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie, wystąpił również na wszystkich znaczących festiwalach rockowych w Polsce. Wraz z zespołem Rokosz pozostawił po sobie płytę Oceany, wydaną dopiero w 2008 r. W latach 1989–1993 Dżej Dżej organizował trasy koncertowe wielu alternatywnych zespołów z Europy Zachodniej m.in. Memento Mori, Toy Factory, Eear Damage czy Perestroika.

W 1988 r. był współzałożycielem zespołu Big Cyc. Od 1998 r. występuje również z grupą Czarno-Czarni. W latach 1991–1993 Jacek Jędrzejak współpracował z „Gazetą Wyborczą”, publikując recenzje płytowe, a od 1992 do 2000 r. działał w kaliskim Radiu Centrum, gdzie prowadził autorskie audycje Radio Zbuntowanych Spadochroniarzy i Radio Big Cyc.

Dżej Dżej jest autorem wielu piosenek Big CycaCzarno-Czarnych. Gra na gitarze basowej i śpiewa. Od 1992 r. prowadzi własną agencję koncertową. Jest miłośnikiem gotowania, podróży, żużla i futbolu, zwłaszcza w brytyjskim wydaniu[2].

Bibliografia

1. 

Wolański, Ryszard

2. 

Jędrzejak, Jacek
Autorskie opracowanie.