Jusis, Reni

Zgłoszenie do artykułu: Jusis, Reni

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Okładka płyty Reni Jusis pt. „Zakręcona”.

Pseudonim:

Jusis, Reni

Właściwie:

Jusis, Renata

Data urodzenia:

29 marca 1974

Miejsce urodzenia:

Konin

Informacje

Piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego i Dyrygentury Chóralnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. W 1993 r., jeszcze jako licealistka, zagrała w musicalu pt. Fatamorgana, wystawionym przez Teatr Dramatyczny w Koszalinie. W 1996 r. wzięła udział w nagraniu chórków na CD Yaro: Jazda. Na płycie tej znalazły się także piosenki jej współautorstwa: RefrenataDziś jest pełnia.

Oficjalnie zadebiutowała w 1998 r. na antenie radiowej i telewizyjnej piosenką Zakręcona oraz na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole ’98 w koncercie Pokręciło się w głowie.

Jest laureatką:

– Brązowego Otto w plebiscycie magazynu „Bravo” w 1998 r.,

– nagród polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk ’98 w kategorii fonograficzny debiut roku, album roku rap & hip-hop (CD Reni Jusis: Zakręcona) i piosenka roku (Zakręcona),

– nagrody głównej polskiej edycji festiwalu Le Printemps de Bourges ’99 (Francja),

– nagrody Play-Box ’99 w kategorii złota dziesiątka (3-cie miejsce Zakręcona) i debiut roku,

– nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2003 w kategorii album roku – muzyka klubowa (CD Reni Jusis: Trans Misja),

– Fryderyk 2006 w kategorii album roku – muzyka klubowa (CD Reni Jusis: Magnes)[1].

Bibliografia