Kamiński, Józef

Zgłoszenie do artykułu: Kamiński, Józef

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kamiński, Józef

Pseudonim:

Amin, K.

Data urodzenia:

17 lutego 1903

Miejsce urodzenia:

Odessa

Data śmierci:

1972

Informacje

Skrzypek. Debiutował jako chłopiec w 1915 r. Studiował w konserwatoriach muzycznych w Berlinie i Wiedniu. W 1927 r. założył Kwartet Warszawski. W wytwórni „Syrena Record” nagrał w 1928 r. kilka swych pierwszych płyt. Od 1935 r. był koncertmistrzem Filharmonii Warszawskiej i Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. Dwa lata później wyjechał do Palestyny, gdzie objął stanowisko pierwszego skrzypka orkiestry filharmonicznej w Tel Awiwie. Działał jako kompozytor, dyrygent, solista. Zdobył międzynarodową sławę i zaliczany jest do czołowych skrzypków XX w[1].

Bibliografia