Kapuściński, Adolf

Zgłoszenie do artykułu: Kapuściński, Adolf

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kapuściński, Adolf

Data urodzenia:

17 listopada 1907

Miejsce urodzenia:

Zakoty

Informacje

Kompozytor. Studiował w Państwowym Konserwatorium Muzycznym. Z wykształcenia był pianistą. Dorywczo działał w orkiestrach teatrów rewiowych. We wrześniu 1939 r. znalazł się w Białymstoku. Pracował tam w orkiestrze teatralnej. Później wstąpił do armii generała Władysława Andersa. W Rosji należał do orkiestry „Czołówki Teatralnej”. Po II wojnie światowej zdobył uznanie jako interpretator muzyki klasycznej. Koncertował w Europie i Ameryce. W 1953 r. występował w Londynie, odnosząc poważny sukces. Jego wielką muzykalność i talent podkreślał Artur Rubinstein. Skomponował m.in. Wariacje fortepianowe na temat Paganiniego[1].

Bibliografia