Kowalski, Max

Zgłoszenie do artykułu: Kowalski, Max

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kowalski, Max

Data urodzenia:

18 marca 1974

Informacje

Kompozytor, gitarzysta, kontrabasista, pedagog. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Współpracuje z Teatrem Witkacego w Zakopanem. Napisał muzykę do takich spektakli jak:

– „Tangen Knuta Hamsuna” – Teatr Witkacego,

– „Pustynia Tankreta Dorsta” – Teatr Polski we Wrocławiu,

– „Kamienie w kieszeniach Marii Jones” – Klub Graffifti w Lublinie,

– „Ostatni taki ojciec” – Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie, spektakl zdobył najważniejsze nagrody XV Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej,

– „Śmierć szczęśliwa” – Teatr Scena Premier Invitro w Lublinie,

– „Bitwa o Nangar Khel” – Teatr Polski w Bielsku-Białej.

Prowadzi również działalność dydaktyczną – uczy gry na kontrabasie w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia w Krakowie. Współpracuje z wieloma muzykami scen krakowskich. Jest założycielem i liderem zespołu Max Klezmer Band[2].

Bibliografia

1. 

Rabiański, Radosław

2. 

http://www.maxklezmerband.art.pl/page/zespol/max/
Oficjalna strona internetowa zespołu Max Klezmer Band [odczyt: 28.04.2011].