Kozidrak, Beata

Zgłoszenie do artykułu: Kozidrak, Beata

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kozidrak, Beata

Pseudonim:

Beata

Data urodzenia:

4 maja 1960

Miejsce urodzenia:

Lublin

Informacje

Wokalistka i autorka tekstów, także aktorka. Zadebiutowała na Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie 1978 r. jako solistka i współzałożycielka zespołu BAJM. W 1987 r. zagrała rolę księżniczki Sandry w filmie Pan Kleks w Kosmosie (reż. Krzysztof Gradowski) i zaśpiewała piosenkę Rock kometa. W 1998 r. ukazała się solowa płyta wokalistki zespołu – CD Beata Kozidrak: Beata, wydany przez Pomaton EMI, za który otrzymała nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk ’98 w kategorii wokalistka roku i album roku – pop.

Jest także laureatką:

– nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk 2000 w kategorii wokalistka roku,

– Superjedynki w kategorii wokalistka na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2001–2003,

– Złotego Słowika (z zespołem BAJM za całokształt twórczości) na Sopot Festiwal 2005[1].

Bibliografia