Kuklińska, Ewa

Zgłoszenie do artykułu: Kuklińska, Ewa

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Kuklińska, Ewa

Data urodzenia:

26 grudnia 1951

Miejsce urodzenia:

Gdańsk

Informacje

Tancerka i choreograf, aktorka, piosenkarka. Ukończyła Państwową Szkołę Baletową w Warszawie, absolwentka Schola Cantorum w Paryżu. W latach 1969–1972 tańczyła w balecie Teatru Wielkiego w Warszawie. Później związana była z grupami tanecznymi Naya-Naya i Sabat. Od 1979 r. jest aktorką warszawskiego teatru Syrena.

Kreowała ponad 30 ról w przedstawieniach rewiowych, m.in. Seks i polityka, Szalone lata, W zielonozłotym Singapurze, Broadway, róg Litewskiej, zagrała także w komedii muzycznej Czarna Mańka (reż. Zdzisław Leśniak), Lenę w filmie Lata dwudzieste... Llata trzydzieste (reż. Janusz Rzeszewski), w musicalu Fame. Zagrała także epizodyczne role w filmach Nie zaznasz spokojuHallo Szpocbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy. Prowadziła autorski program Schody, pióra, brylanty w TV Polonia[1].

Bibliografia