Mąkosza, Edward

Zgłoszenie do artykułu: Mąkosza, Edward

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Mąkosza, Edward

Data urodzenia:

13 października 1886

Miejsce urodzenia:

Lisków pod Kaliszem

Informacje

Kompozytor. Uczeń Rudolfa Strobla i Antoniego Sygietyńskiego w Łodzi oraz Mieczysława Surzyńskiego w Warszawie. Autor muzyki ludowej i tanecznej, muzyk orkiestrowy, dyrygent chórów i orkiestr (m.in. w latach 1912–1939 prowadził orkiestrę symfoniczną i chóry w Towarzystwie Muzycznym „Lutnia” w Częstochowie). Po II wojnie światowej był profesorem Państwowej Średniej Szkoły Muzycznej w Częstochowie, założył Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Częstochowskiej[1].

Bibliografia