Miller, Tadeusz

Zgłoszenie do artykułu: Miller, Tadeusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Miller, Tadeusz

Data urodzenia:

28 września 1915

Miejsce urodzenia:

Lwów

Data śmierci:

23 lipca 1947

Miejsce śmierci:

Szczecin

Informacje

Piosenkarz i gitarzysta. W młodości uczył się gry na gitarze i fortepianie. Studia w Akademii Handlu Zagranicznego w Poznaniu przerwała wojna. W czasie okupacji działał w konspiracji w Warszawie. Po wyzwoleniu zamieszkał w Szczecinie. W 1946 r. zadebiutował w audycji muzycznej Rozgłośni Szczecińskiej Polskiego Radia. W tym samym roku dokonał pierwszych nagrań płytowych dla poznańskiej wytwórni „Mewa”. Do lipca 1947 r. nagrał około sześćdziesięciu płyt, m.in. z towarzyszeniem gitary i zespołem Charles’a Bovery’ego. Zginął w wypadku motocyklowym w Szczecinie[1].

Bibliografia