Okuniewna, Olga

Zgłoszenie do artykułu: Okuniewna, Olga

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Okuniewna, Olga

Data urodzenia:

5 marca 1882

Miejsce urodzenia:

Moskwa

Data śmierci:

1965

Informacje

Śpiewaczka. Śpiewu uczyła się w szkole muzyczno-dramatycznej w Moskwie. Debiutowała w 1904 r. w operze prywatnej w Moskwie. W latach 1906–1907 śpiewała w Operze Kijowskiej, następnie w występowała w Tiflisie. W 1912 r. dokonała w Petersburgu nagrań płytowych dla warszawskiej wytwórni „Syrena Record” w repertuarze operowo-pieśniarskim (bardzo wychwalanych w recenzjach muzycznych). Od 1910 do 1915 r. była solistką Opery w Petersburgu. Gościnnie występowała wówczas w Kazaniu i Warszawie. W 1915 r. została solistką moskiewskiego Teatru Wielkiego; karierę zakończyła w 1926 r[1].

Bibliografia