Pakosińska, Katarzyna

Zgłoszenie do artykułu: Pakosińska, Katarzyna

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pakosińska, Katarzyna

Data urodzenia:

9 kwietnia 1972

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Informacje

Artystka kabaretowa, dziennikarka, aktorka. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów rozpoczęła działalność kabaretową w Kabarecie Moralnego Niepokoju, którego była współzałożycielką.

Zanim stała się popularna, malowała szyldy na cukierniach i piekarniach. Robiła projekty pocztówek, uczyła dzieci plastyki w domu kultury w Pruszkowie. Mając 19 lat wystąpiła w spektaklu z Andrzejem Chyrą i Robertem Rozmusem. Zaraz po spektaklu dostała pierwsze role filmowe. Współpracowała z Magdą Łazarkiewicz, grała w filmie Deborah Ryszarda Brylskiego. Mieszkając w Pruszkowie w czasach szkolnych występowała w zespole folklorystycznym „Pruszkowiacy”. To dzięki niemu po raz pierwszy wyjechała do Gruzji[1].

Z Kabaretem Moralnego Niepokoju występowała 15 lat. Była także dziennikarką i wydawcą programów w TVP Polonia.

Jest autorką i współproducentką serialu dokumentalnego Tańcząca z Gruzją pokazywanego w 2009 r. w TVP oraz w gruzińskiej telewizji publicznej w 2015 r.

W 2012 r. wydała swoją pierwszą książkę pt. Georgialiki. Książka pakosińsko-gruzińska. Prowadziła wiele koncertów galowych i programów telewizyjnych. Zajmowała się też dubbingiem. Bierze udział w licznych akcjach charytatywnych, jest jedną z ambasadorek organizacji „Kwiat Kobiecości”[2].

Bibliografia

1. 

www.pakosinska.pl
Strona internetowa Katarzyny Pakosińskiej [odczyt: 01.11.2016].

2. 

Kozłowska, Agnieszka
Wywiad Agnieszki Kozłowskiej z Katarzyną Pakosińską przeprowadzony 3 listopada 2016 r.