Pancewiczówna, Leokadia

Zgłoszenie do artykułu: Pancewiczówna, Leokadia

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Pancewiczówna, Leokadia

Data urodzenia:

8 listopada 1888

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

25 grudnia 1974

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Aktorka. Debiutowała w 1907 r. w teatrach objazdowych. Od 1913 r. była aktorką Teatru im. Słowackiego w Krakowie, zaś od 1923 r. Teatru Polskiego w Warszawie. Na scenie tej grała do 1962 r. Występowała przede wszystkim w rolach dramatycznych, m.in. w Hamlecie, Lili Wenedzie, Domu kobiet, Nocy Listopadowej, Marii Stuard. Była jedną z najwybitniejszych aktorek swego czasu[1].

Bibliografia