Presłer, Henryk

Zgłoszenie do artykułu: Presłer, Henryk

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Presłer, Henryk

Presser, Henryk

Pseudonim:

Tomski, Ryszard

Informacje

Autor tekstów. W okresie międzywojennym kierownik literacki w cyrku braci Staniewskich w Warszawie, autor skeczy, piosenek itp.

Po II wojnie światowej działał w Łodzi jako dyrektor oddziału Dyrekcji Cyrków Państwowych, później dyrektor generalny; prowadził także łódzki ogród zoologiczny. Pisywał teksty piosenek, nagrywanych przez „Melodie” w Poznaniu. Używał nazwiska Ryszard Tomski. W późniejszym czasie wyjechał za granicę (Wiedeń ?)[1].

Bibliografia