Przerwa-Tetmajer, Kazimierz

Zgłoszenie do artykułu: Przerwa-Tetmajer, Kazimierz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Przerwa-Tetmajer, Kazimierz

Data urodzenia:

12 lutego 1865

Miejsce urodzenia:

Ludźmierz

Data śmierci:

18 stycznia 1940

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Autor tekstów, pisarz, wybitny przedstawiciel Młodej Polski. Studia odbył na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz w Heidelbergu. Pracował jako dziennikarz, m.in. w „Kurierze Polskim”. Był prezesem Towarzystwa Literatów i Dziennikarzy. Wydał powieść Legenda Tatr, powieści współczesne i fantastyczne, dramaty, opowiadania w gwarze podhalańskiej (Na skalnym Podhalu), liryki nastrojowo-refleksyjne, erotyki[1].

Bibliografia