Rapacka, Halina

Zgłoszenie do artykułu: Rapacka, Halina

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Rapacka, Halina

Data urodzenia:

3 marca 1901

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

21 stycznia 1979

Miejsce śmierci:

Londyn

Informacje

Piosenkarka. Debiutowała w 1916 r. w Zakopanem, od 1917 r. występowała w Warszawie w teatrze „Miraż”. W latach dwudziestych była śpiewaczką w operetce w teatrze „Nowości”, później występowała jako wodewilistka w Teatrach Miejskich we Lwowie, następnie od 1925 r. grała w teatrach i rewiach warszawskich: „Mignon”, „Eldorado”, „Nietoperz”, poza tym w Teatrze Letnim, „Qui pro Quo”, „Ananasie”, „Morskim Oku” a gościnnie w Poznaniu i Łodzi. Prowadziła konferansjerkę i brała udział w programach Polskiego Radia, zagrała też w filmach. Pracę artystyczną zakończyła w 1934 r[1].

Bibliografia