Respondek, Krzysztof

Zgłoszenie do artykułu: Respondek, Krzysztof

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Respondek, Krzysztof

Data urodzenia:

17 lipca 1969

Informacje

Członek Kabaretu Rak.

W 1992 r. ukończył PWST na wydziale aktorskim we Wrocławiu. Po studiach rozpoczął pracę w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Za rolę Che Guevary w musicalu Evita otrzymał Złotą Maskę. Jest także aktorem filmowym (Naznaczony, Kryminalni, Laura, itd.). Największą popularność przyniosła mu jednak rola w serialu Barwy Szczęścia. W telewizyjnym show Jak Oni Śpiewają w trzeciej edycji zdobył brylantowy mikrofon i perłowy mikrofon w edycji mistrzów. W 2010 r. był nominowany do nagrody Wiktora w kategorii „Największe Telewizyjne Odkrycie Roku”. Razem z Aleksandrem Woźniakiem nagrał swoją pierwszą solową płytę pt. Taki Świat Kupuję.

Jako jeden z pierwszych w Polsce rozpoczął hodowlę Szczygłów Syberyjskich, bardzo kolorowych i śpiewających ptaków. Jako członek wielu stowarzyszeń hodowców ptaków, popularyzuje to hobby w całej Europie[1].

Bibliografia

1. 

http://www.kabaretrak.pl/
Strona internetowa Kabaretu Rak [odczyt: 01.08.2019].