Ścierański, Marcin

Zgłoszenie do artykułu: Ścierański, Marcin

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Ścierański, Marcin

Data urodzenia:

6 grudnia 1991

Informacje

Perkusista.

Naukę gry na perkusji zaczął w wieku 15 lat. Jego początki to zespół Tama z Legionowa grający PunkRocka. Razem z zespołem przytąpił do konkursu młodych kapel w Nasielsku 24 kwietnia 2009, na którym zespół zajął drugie miejsce, a Ścierański zdobył nagrodę dla najlepszego perkusisty na przeglądzie.

Kiedy rozpoczął edukację w szkole muzycznej w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu im. Krzysztofa Komedy w Warszawie założył grupę Overloa, z która zagrał ponad 40 koncertów od końca 2010 roku. Od roku 2013 jest członkiem formacji folk-metalowej Helroth.

Grał również jako muzyk sesyjny zarówno w studiu, jak i na koncertach z zespołami grającymi w stylu rock/metal/funk oraz z koncerty z Krzysztofem Ścierańskim). Zagrał między innymi na płycie Przemysława Gintrowskiego Kanapka z człowiekiem i trzy zapomniane piosenki[1].

Bibliografia

1. 

http://magazynperkusista.pl/
Strona internetowa Magazynu „Perkusista” [odczyt: 14.03.2016].