Zgłoszenie do artykułu: Shazza

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Shazza

Nazwisko:

Pańkowska, Magdalena

Data urodzenia:

29 maja 1967

Miejsce urodzenia:

Pruszków

Informacje

Piosenkarka i aktorka, także autorka tekstów i kompozytorka. Zadebiutowała w 1992 r. jako pianistka w zespole Toy Boys.

W 1993 r. rozpoczęła karierę solową. Popularność zyskała w muzycznym programie TV Disco Relax, gdzie prezentowała teledyski zrealizowane do najpopularniejszych utworów z płyt wydanych w latach 1994–1997. CD The Best of Shazza: Baiao bongo zyskał status złotej płyty, a CD Shazza: Egipskie noce i CD Shazza: Noc róży zyskały status podwójnie platynowej płyty. Dyskografię uzupełniają kasety wideo Zabaw się ze mną (Blue Star, 1996 r.) i [Tak blisko nieba (Shazza Blue Star, 1997 r.).

Zagrała w filmie PoniedziałekWtorek (reż. Witold Adamek) oraz w Teatrze TV w sztuce W tym domu straszy (reż. Witold Adamek).

Jest laureatką:

– II nagrody na międzyszkolnym konkursie fortepianowym w 1979 r.,

– Złotego Pierścienia na Festiwalu Piosenki Żeglarskiej Kołobrzeg ’96 za wykonanie piosenki Nie żałujcie serca dziewczyny,

– II nagrody na konkursie Lato ’96[1].

Bibliografia