Sidney Polak

Zgłoszenie do artykułu: Sidney Polak

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Sidney Polak

Nazwisko:

Polak, Jarosław

Data urodzenia:

7 października 1972

Informacje

Muzyk, perkusista, autor tekstów. Od 1990 r. jest członkiem zespołu T.Love. Prowadzi też działalność solową.

Jarosław Polak swoją karierę solową rozpoczął w 2002 r. Jednak już długo przedtem był związany z muzyką. Jego pierwszym zespołem była Cytadela, w której występował od 1988 do 1994 r. Grał również na perkusji w formacji T.Love, oraz stał się jednym z założycieli Incrowd.

Przełom w karierze muzyka nastąpił wraz z wydaniem debiutanckiego albumu Sidney Polak, który to dotarł na 13 miejsce w rankingu OLiS. Krążek promowały takie single jak Chomiczówka, www.tequila.pl czy Otwieram wino. Choć album długo nie mógł znaleźć patrona medialnego, to po dotarciu piosenki Chomiczówka na pierwsze miejsce listy przebojów radiowej „Trójki” Sidney stał się rozpoznawalny, a płyta otrzymała nagrodę Fryderyków w kategorii Kompozytor Roku, Autor Roku oraz Album Roku – Muzyka Alternatywna.

Po sukcesie pierwszego krążka, Sidney Polak rozpoczął serię koncertów w całej Polsce. Jednak na drugą płytę fani musieli czekać aż pięć lat. W 2009 r. ukazał się album Cyfrowy Styl Życia. Podobnie jak Sidney Polak zajęła 13 miejsce na liście OLiS, a wystąpili na niej gościnnie między innymi Kasia NosowskaPezet. Promowały ją takie single jak Natalia czy Skuter[1].

Bibliografia

1. 

http://www.polak.pl/?go=historia
Oficjalna strona internetowa Sidneya Polaka [odczyt: 14.02.2012].