Sikorski, Janusz

Zgłoszenie do artykułu: Sikorski, Janusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Sikorski, Janusz

Data urodzenia:

24 lipca 1950

Miejsce urodzenia:

Międzyrzecz

Data śmierci:

27 lutego 1995

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Piosenkarz, autor tłumaczeń i tekstów pieśni żeglarskich, wykonawca własnych utworów. Absolwent Wydziału Filologii Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Kołobrzegu w klasie oboju. Debiutował w 1971 r. jako wokalista czeskiej grupy Blue System.

Od 1981 r. był członkiem zespołu Stare Dzwony, z którym wielokrotnie występował na wszystkich ważniejszych imprezach szantowych w kraju (Giżycko, Wrocław, Mikołajki, Świnoujście, Kraków), na Festiwalu Artystycznym Młodzieży Akademickiej w Świnoujściu, a także w Wielkiej Brytanii, Francji, Holandii, Niemczech, Szwecji, USA i Kanadzie.

W latach 1979–1992 był dziennikarzem Rozgłośni Harcerskiej, Programu IV Polskiego Radia i warszawskiego biura Radia Wolna Europa. Prowadził cykl audycji pod wspólnym tytułem Kliper siedmiu mórz, popularyzujących muzykę szantową[1].

Bibliografia