Szelc, Stanisław

Zgłoszenie do artykułu: Szelc, Stanisław

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Szelc, Stanisław

Szelc, Stanisław Bogusław

Data urodzenia:

1943

Informacje

Aktor, satyryk, reżyser. Współautor tekstów i aktor Kabaretu Elita[1].

Karierę zaczynał w Studenckim Teatrze „Kalambur” we Wrocławiu. Pod koniec lat 70-tych, Andrzej Waligórski zaproponował mu pracę we wrocławskim „Studiu 202”. Zdał eksternistyczny egzamin z aktorstwa u profesora Aleksandra Bardiniego. Pracuję w Radiu Wrocław[2].

Bibliografia

1. 

Katalog Biblioteki Narodowej

2. 

http://kabaretelita.pl/kabaret_szelc.php
Oficjalna strona internetowa Kabaretu Elita [odczyt: 19.04.2012].