Tatarkiewicz-Małkowska, Wanda

Zgłoszenie do artykułu: Tatarkiewicz-Małkowska, Wanda

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Tatarkiewicz-Małkowska, Wanda

Data urodzenia:

14 stycznia 1891

Miejsce urodzenia:

Suwałki

Data śmierci:

13 października 1972

Miejsce śmierci:

Skolimów

Informacje

Reżyser radiowy, aktorka. Studiowała aktorstwo m.in. u Marii Przybyłko-Potockiej. Debiutowała w 1910 r. w Teatrze Łódzkim. Grała najdłużej w Teatrze Polskim w Warszawie. Później związała się na stałe z Polskim Radiem. Od 1927 r. pracowała jako reżyser audycji dla dzieci. W 1936 r. w „Syrenie Record” reżyserowała nagranie płyty propagandowej Funduszu Szkolnictwa Polskiego za Granicą. Po II wojnie światowej kierowała radiowym Teatrem dla Dzieci i Młodzieży. Była jedną z największych indywidualności Radia przed i po wojnie; za wybitne osiągnięcia otrzymała szereg nagród i odznaczeń[1].

Bibliografia