Zgłoszenie do artykułu: Umberto

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Pseudonim:

Umberto

Nazwisko:

Mikoś, Hubert

Informacje

Gra jamajską muzykę taneczną, zwaną dancehall (ragga). Zaczynał w drugiej połowie lat 90. jako MC w hardcore’owej kapeli wykonującej muzykę w klimatach Beastie Boys i Biohazard. W 1995 r. został wybrany najlepszym wokalistą przeglądu STAS w Lublinie. Po pewnym czasie zaczął tworzyć muzykę na komputerze. Były to produkcje utrzymane w stylistyce hip-hopowej, do których sam rymował. Wziął udział w eksperymentalnym projekcie Do Świtu grali, gdzie wklejał na żywo sample, skreczował i komponował bity.

W końcu zafascynowała go muzyczna kultura Jamajki, która po dzień dzisiejszy jest jego główną inspiracją. Założył sound system Dobramasa, który promuje muzykę jamajską. Oprócz miksowania, również rymuje i „nakręca słownie imprezy”. Grał na imprezach w całym kraju, m.in. w takich klubach, jak: Ampstrong w Zakopanem, Hades w Lublinie i Kolonia Artystów w Gdańsku. Można go było zobaczyć również w klubach krakowskich, takich jak: A Stella, Chill Out 2, Metro, Ministerstwo, Peweks i Strefa 22. Na koncie ma kilka nieoficjalnych nagrań[1].

Bibliografia