Warnecki, Janusz

Zgłoszenie do artykułu: Warnecki, Janusz

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Warnecki, Janusz

Właściwie:

Kozłowski-Warnecki, Janusz

Pseudonim:

Roxy

Data urodzenia:

2 lipca 1895

Miejsce urodzenia:

Warszawa

Data śmierci:

4 lutego 1970

Miejsce śmierci:

Warszawa

Informacje

Autor tekstów piosenek. Był aktorem, występował od 1914 r. w Teatrze Miejskim we Lwowie. W 1921 r. rozpoczął występy w Warszawie – w Teatrze Polskim i Małym. Współtworzył filmy, pracował w teatrach rewiowych, był reżyserem m.in. w Towarzystwie Krzewienia Kultury Teatralnej, Teatrze Letnim, gościnnie w Teatrze Polskim w Poznaniu. Współpracował także z Polskim Radiem. Po II wojnie światowej działał w Krakowie, następnie w Warszawie – w Teatrze Polskim, Nowym, „Syrenie” i in. Był profesorem warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej[1].

Bibliografia