Zając, Izabela

Zgłoszenie do artykułu: Zając, Izabela

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Zając, Izabela

Data urodzenia:

25 lipca 1962

Miejsce urodzenia:

Katowice

Informacje

Wokalistka jazzowa. Ukończyła katowicką Podstawową Szkołę Muzyczną i Średnią Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Absolwentka Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki jazzowej. Debiutowała w czasie studiów na Old Jazz Meeting Złota Tarka ’84 jako wokalistka swingowego big-bandu Jazz Team z Jaworzna. W 1984 r. zdobyła II nagrodę na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu. Trzy lata później nawiązała, trwającą do dziś, współpracę z wrocławskim zespołem Sami Swoi. Koncertuje także i nagrywa z czołowymi muzykami polskiego jazzu. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla radia, telewizji, a także do filmów (Panna z mokrą głową, Pociąg do Hollywood, Rozmowy o miłości). Jest znakomitą improwizatorką i wykonawczynią standardów jazzowych[1].

Bibliografia