Zander, Piotr

Zgłoszenie do artykułu: Zander, Piotr

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Nazwisko:

Zander, Piotr

Data urodzenia:

8 stycznia 1959

Miejsce urodzenia:

Inowrocław

Informacje

Polski gitarzysta rockowy. Najbardziej znany z występów w zespole Lombard, z którym grał od 1981 do 1991 r. oraz od 1997 do 2003. Jest kompozytorem kilku utworów tej grupy. Jest również założycielem grupy hardrockowej ZanderHaus, z którą nagrał płytę 36 i 6. W 1988 r. pod własnym nazwiskiem nagrał kasetę Pora na seks, na którą zaprosił m.in. Janusza Panasewicza.

W 2007 r. solówka z utworu Znowu radio została wyróżniona przez magazyn Newsweek jako jedna z pięciu najlepszych solówek rockowych w Polsce.

Od maja 2009 r. gra w zespole Małgorzaty Ostrowskiej[1], [2].

Bibliografia

1. 

https://www.polskirock.eu/piotr-zander,1,694,muzyk.html
Archiwum Polskiego Rocka [odczyt: 19.12.2016].