Polski śpiewnik narodowy z melodiami

Zgłoszenie do artykułu: Polski śpiewnik narodowy z melodiami

Polski śpiewnik narodowy z melodiami Tytuł oryginalny: Polski śpiewnik narodowy z melodjami Adamski, Walerian (wydał) Oznaczenie autora wg wydawcy: Adamski Walerjan Uzupełnienie: wydał Walerian Adamski z polecenia Związku Towarzystw Młodzieży

1919

Poznań: Księgarnia św. Wojciecha

Wydanie:

Poznań: Drukarnia św. Wojciecha

śpiewnik

Katalog Biblioteki Polskiej Piosenki S31

Publikacja wydana nakładem i czcionkami Drukarni i Księgarni św. Wojciecha. Zawiera 155 pieśni na każdą okazję: utwory patriotyczne, religijne i ludowe. Każda pozycja została opatrzona tekstem muzycznym. Wydawnictwo zawiera także skorowidz alfabetyczny oraz uwagi końcowe, które uwzględniono przy opracowaniu śpiewnika.