Złota księga pieśni polskich: pieśni, gawędy, opowieści

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Złota księga pieśni polskich: pieśni, gawędy, opowieści Adrjański, Zbigniew (zebrał, opracowanie) Oznaczenie autora wg wydawcy: Adrjański Zbigniew

Data wydania:

1997

Miejsce wydania:

Warszawa: Volumen, Bellona

ISBN:

8311086761

ISBN:

8386857331

Typ publikacji:

śpiewnik

Infomacje

Książka niezwykle oryginalna i unikatowa w polskim piśmiennictwie muzycznym. Zawiera omówienie życia oraz twórczości ponad 500 autorów, kompozytorów, a także 296 zapisów nutowych, tekstów pieśni i piosenek. Od Bogurodzicy poprzez pieśni powstańcze oraz wojenne, po pieśni biesiadne. Pełna sensacji literackich i muzycznych, a także osobistych dygresji wraz ze wspomnieniami autora zebranymi i ułożonymi z myślą o tym, co każda Polka i Polak o dziejach swoich utworów ojczystych wiedzieć powinien.

Elementy dodatkowe

Płyta CD.