Niebiosa głoszą: op. 48 nr 4

Zgłoszenie do artykułu: Niebiosa głoszą: op. 48 nr 4

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Niebiosa głoszą: op. 48 nr 4 Beethoven, Ludwik van (muzyka)
Machl, Tadeusz (opracowanie muzyczne)
Gellert, Christian Fürchtegott (słowa)
Chrzanowski, Tadeusz (tłumaczenie)
Rogowska, Bożena (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Beethoven Ludwik van, Machl Tadeusz, Geller Christian, Chrzanowski Tadeusz Uzupełnienie: muzyka Ludwig van Beethoven; transkrypcja Tadeusz Machl; słowa Christian Gellert; przełożył z niemieckiego Tadeusz Chrzanowski Obsada instrumentalna: chór mieszany z towarzyszeniem organów

Seria:

Arcydzieła Chóralnej Literatury Religijnej, 3

Data wydania:

1959

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

lipiec 1959

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 3615

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1959 : 329

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 16 stron o wymiarach 24 na 12 cm. Zawiera tekst utworu w języku niemiecki i polski. Tytułu utworu w języku niemieckim: Die Ehre Gottes aus der Natur.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.