Habanera z 1 aktu opery „Carmen”

Zgłoszenie do artykułu: Habanera z 1 aktu opery „Carmen”

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Habanera z 1 aktu opery „Carmen” Tytuł oryginalny: Carmen. Habanera z 1 aktu Bizet, Georges (muzyka)
Halévy, Ludovic (słowa)
Meilhac, Henri (słowa)
Hoffman, Jan (przygotowanie do druku)
Hoffman, Stanisława (przygotowanie do druku)
Napieracz, Krystyna (projekt okładki)
Napieracz, Jerzy (projekt okładki) Oznaczenie autora wg wydawcy: Bizet Georges, Uzupełnienie: muzyka Georges Bizet; do druku przygotowali Stanisława i Jan Hoffmanowie; słowa Henri Meilhac i Louis Halévy; tekst tradycyjny tłumaczony z francuskiego Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Seria:

Opera na Estradzie, 10

Data wydania:

1957

Miejsce wydania:

Kraków: Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Data druku:

wrzesień 1957

Miejsce druku:

Kraków: Krakowskie Zakłady Graficzne Nr 5

Znak wydawniczy:

PWM 2783

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 1957 : 629

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 12 stron o wymiarach 30 na 21 cm. Zawiera tekst utworu w języku polskim i francuskim. Nota biograficzna i portret kompozytora na zewnętrznej stronie okładki.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.