Habanera

Zgłoszenie do artykułu: Habanera

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE i ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 (Dz. U. poz. 1000), w celu wymiany informacji z zakresu polskiej pieśni i piosenki. Wymiana informacji będzie się odbywać zarówno za pośrednictwem niniejszego formularza jak i bezpośrednio, w dalszym toku spraw, redaktora bazy danych, prowadzącego korespondencję z właściwego dla niego adresu mailowego.
Administratorem danych jest Ośrodek Kultury „Biblioteka Polskiej Piosenki” z siedzibą w Krakowie przy ulicy Krakusa 7. Wszelkie dokładne informacje o tym jak zbieramy i chronimy Twoje dane uzyskasz od naszego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (iodo@bibliotekapiosenki.pl).
Wszystkim osobom, których dane są przetwarzane, przysługuje prawo do ochrony danych ich dotyczących, do kontroli przetwarzania tych danych oraz do ich uaktualniania, usunięcia jak również do uzyskiwania wszystkich informacji o przysługujących im prawach.

Tytuł:

Habanera Bizet, Georges (muzyka)
Schober, Feliks (słowa) Oznaczenie autora wg wydawcy: Bizet Georges, Schoeber Feliks Obsada instrumentalna: głos z fortepianem

Seria:

Repertuar Koncertowy Pani Désirée Artôt: zbiór arii, romansów i duecików, wykonywanych z powodzeniem w koncertach i salonach głównych stoli Europy, 4

Data wydania:

1885 (około)

Miejsce wydania:

Warszawa: Ferdynand Hösick

Znak wydawniczy:

307

Postać zapisu:

partytura

Typ publikacji:

druk muzyczny

Sygnatura:

Biblioteka Jagiellońska [akc.] 283 : 48

Infomacje

Druk muzyczny obejmujący 7 stron. Wydany nakład Ferdynanda Hösick’a. Tytuł oraz tekst utworu w języku polskim i francuskim. Tytuł równoległy: Miłość. Tytuł równoległy w języku francuskim: L’amour. Na stronie tytułowej zamieszczono spis utworów, które ukazały się w tej serii: 1–20. Błędny zapis nazwiska kompozytora: Biret. Wersja elektroniczna publikacji dostępna w Bibliotece Narodowej Polona pod adresem: https://polona.pl/item/habanera,NjcxOTY1NzA/1/#info:metadata.

Finansowanie

Zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.